Lao Maocha 1992

Mao Cha z roku 1992 je velice povedený Pu Erh s chutí kvalitního přirozeně vyzrálého Mao Cha. Vůně i chuť je typicky sladce zemitá, v chuti je lehce cítit sušené ovoce. Čaj nemá pražené tóny (kvalitní výrobní postup), je velice jemný. Nálev tmavooranžové až rudé barvy, nasládlý s dlouhým osvěžujícím aftertastem.

Do roku 2009 byl čaj skladován v Guangdongu, přesný začátek skladování zde není znám. Od roku 2009 je čaj uskladněn v našem skladu v Praze.

dostupnost: Skladem
Kód zboží: D420
doporučujeme

Mao Cha 毛茶 [mao ča] – doslova 'ochmýřený čaj'. V tomto konkrétním kontextu by se slovo 'mao' ale mělo přeložit spíše jako 'hrubý', 'syrový' či 'nehotový'. Takže výrazem Mao Cha se označuje pu-erhový polotovar vznikající v určitém stádiu výroby kteréhokoliv pu-erhu. Pro jeho výrobu je pak nezbytné, aby byl polotovar (maocha) vysušen na slunci (postupů sušení existuje několik – rozhodují o kvalitě a chuti čaje). Tento technologický krok má jen jeden účel - Sha Qing 杀青 (doslova 'zabití zeleně'), nebo se mu také říká fixace. Čaj po tomto kroku ztrácí svou travnatou příchuť a svěží zelenou barvu, naopak dostává jemnost.

provincie: Yunnan
místo: Yunnan - přesný původ není znám
rok výroby: ~1992
receptura/list: 100% Yunnan Da Ye