Gao Shan Superior

„Vysoká Hora“ - Gao Shan oolong je typickým představitelem tradičních vysokohorských polofermentovaných čajů - suché listy tvoří větší kuličky veliké asi jako hrášek, barva nálevu je zářivě zlatá nebo žlutá, vůně tenká, čistá, ale přesto výrazná (s citrusovými, meruňkovými, broskvovými a medovými tóny). Čaj vydrží mnoho chutných nálevů a má dlouhý a výrazný aftertaste.

dostupnost: Skladem
Kód zboží: B212

Gao Shan 高山 (High Mountain = vysokohorský) je označení jednak pro skupinu čajů rostoucích ve velkých nadmořských výškách (1000 m.n.m. a více) v Číně a především na Taiwanu, ale také pro konkrétní druh taiwanského oolongu.

Vysokohorské čaje mají obvykle vyšší cenu kvůli prostorově omezenému množství vyráběného čaje. Díky zvláštním klimatickým podmínkám (nižší teploty, čistší vzduch, husté mlhy) jsou tyto čaje zdravější (jednoznačně se dají označit přívlastkem organic), mají zvláštní vůni a chuť - tenčí, čistší, silnější a listy mají větší a tužší než u čajů z níže položených zahrad. Oxidují se poměrně lehce a tepelné zpracování je u většiny z nich jen minimální.

provincie: Taiwan/Formosa
místo: Nantou
sběr: březen 2020
charakter: sladce maruňkově-broskvový