Lao Show Mee Long Zhu box 6ks

"Bílé dračí perly" - Směs staršího Show Mee z posledních pěti let (2014-2019) slisovaný do jednodávkových pětigramových kuliček.

Jiskřivě žlutý nálev nasládle ovocné chuti se sladkým aftertastem. Ideální do práce nebo na cesty. Jedna krabička šesti kusů na týden nebo celý box pěti krabiček na jeden měsíc.

Na jednotlivých krabičkách je samostatně zobrazeno pět čínských posvátných hor taoismu (Wu Yue 五岳 / Pět velkých hor) - čaj je ve všech stejný, balení je pouze tématické.

dostupnost: Na cestě
Kód zboží: C313
novinka na cestě

Wu Yue 五岳: Pět velkých hor - posvátné hory (čínského) taoismu

  • východ (dong yue 东岳): Tai Shan 泰山 (1 545 m)
  • jih (nan yue 南岳): Heng Shan 衡山  (1 290 m)
  • západ (xi yue 西岳): Hua Shan 华山 (1 997 m)
  • sever (bei yue 北岳): Heng Shan 恒山 (2 017 m)
  • střed (zhong yue 中岳): Song Shan 嵩山 (1 494 m)


Podle taoistické víry jsou hory prostředkem komunikace mezi smrtelníky a nesmrtelnými. Je to útočiště, poutní cíl a místo k rozjímání. Nabízí možnost žít společně s přírodou. Mnohé z těchto vrcholů byly starověkými šamanskými lokalitami velkého místního náboženského významu, který měly již před více než pěti tisíci lety.

Tai Shan je ze všech těchto čínských posvátných hor nejvýznamnější, a to nejen jako sídlo bohů, ale protože je sama vlastně božstvem. Starověcí čínští císaři horu považovali za syna nebeského císaře, jenž pečuje o lid, kterému vládne. Pouť na Tchaj-šan prý vykonalo sedmdesát dva císařů, aby zde rozmlouvali s bohy.

Chen Nian 陈年: vyzrálý/starý (aged), ve smyslu hotového čaje

Long Zhu 龙珠: Dračí perly, tradičně zelený čaj s jasmínem ručně rolovaný do menších kuliček, v posledních letech také zelený pu-erh lisovaný do větších kuliček (jedna kulička = jedna dávka)