Maocha

Zelený (sheng) pu-erh či ještě lépe maocha z jižních oblastí Yunnanu. Velké listy (Da Ye) voní tence a velice svěže. Čaj byl tradičně sušen na slunci, bez urychleného moderního sušení v peci, a proto neobsahuje ani nejmenší náznak nepříjemné uzenosti.

Chuť je velmi jemná, sladká a na rozdíl od klasických zelených pu-erhů nemá ani moc tónů ovocných. Objevíte v nem spíše lehkou sladkost a svěžest, tóny květinové a dlouhotrvající jemný aftertaste.

dostupnost: Skladem
Kód zboží: D416
čerstvá sklizeň

Mao Cha [mao ča] – doslova 'ochmýřený čaj'. V tomto kontextu by se však slovo 'mao' mělo přeložit spíše jako 'hrubý', 'syrový' či 'nehotový'. Výrazem Mao Cha se označuje pu-erhový polotovar který vznikne v určitém stádiu výroby kteréhokoliv pu-erhu. Pro jeho výrobu je pak nezbytné aby polotovar (maocha) byl vysušen na slunci (postupů sušení existuje vícero – rozhodují o kvalitě a chuti čaje). Tento technologický krok má jen jeden účel - shaqing (doslova zabití zelené či fixace). Čaj po tomto kroku ztrácí svou travnatou příchuť a svěží zelenou barvu, naopak dostává jemnost.

provincie: Yunnan
místo: Simao 思茅
rok výroby: jaro 2021
receptura/list: 100% Yunnan Da Ye