Si Ji Chun

"Jaro po celý rok" - Vůně suchého čaje je silná a hluboká, nálev voní nádherně, velmi výrazně ale čistě a jemně. Pravý Si Ji Chun má vždy silnou vůni, tak silnou že naplní celou místnost.

Jeho chuť připomíná vysokohorské oolongy z pevniny – kyselosladká s tóny lesních plodů, malin, citronů, limetky, medu a horských květů a samozřejmě orchideje! Si Ji Chun má vůbec nejvíc ze všech taiwanských oolongů toho, čemu se říká 'orchidejová kvalita chuti & vůně' (nejvíc ze všech oolongů má toto čínská Tie Guan Yin). Většina ostatních ostrovních oolongů má totiž v sobě spíše krémovou mléčnost a ovocnou sytost.

Aftertaste čaj zanechává velmi dlouhý a čistý. Čaj má výborný osvěžující a uvolňující účinek, zvedne Vám náladu. Jako každý kvalitní oolong je dobrý pro krevní oběh, cévy a navíc bojuje se stárnutím.

dostupnost: Skladem
Kód zboží: B219
čerstvá sklizeň

Tradice taiwanských oolongů je poměrně mladá - nejstaršímu z nich, Dung Dingu, nebude ještě víc jak 150-180 let. Hlavní zástupci "Zlaté koruny Taiwanu" (Li Shan, A-Li Shan, Da Yu Ling) jsou navíc výtvory až druhé poloviny 20. století. Stejně tak i čaj vyráběný z kultivaru Si Ji Chun nesoucí stejný název je doopravdy mladý. Převážná většina taiwanských čajů se vyrábí strojově v továrnách a jen určitá část může nést přívlastek 'shou zi - ruční umění' tedy čaje sklízené i vyráběné pouze ručně. Takovéto čaje jsou v určitém smyslu rarity a většinou jsou značně dražší, než strojově vyráběné bežné oolongy denní spotřeby.

provincie: Taiwan/Formosa
místo: Nantou 南投
sběr: duben 2021
charakter: sladce zelinkavě-orchidejový