Teanet 2012 Cha Tou Zhuan Cha 250g

Nálev temně červené barvy a nasládlé vůně. Chuť je až smetanově hladká a přesto plná, komplexní, příjemně osvěžující a nasládlá s dlouhou vydrží na mnoho a mnoho nálevů.

K výrobě byly použity cha tou z produkce pu-erhů naší edice z Wu Liang Shan 2012. V tomto případě byly cha tou před slisováním silněji napařeny a až poté slisovány. Díky tomu téměř nelze rozpoznat původní 'čajové hlavy' použité k lisování. Na druhou stranu ale z čaje dostaneme maximum, neboť cha tou se obvykle ani po mnoha zalitích samy od sebe nerozpadnou.

dostupnost: Vyprodáno
Kód zboží: D427
vyprodáno

Zcela vyprodáno - další nebudou.

 

Cha Tou 茶头 neboli 'čajové hlavy' (či nugetky, hrudky ap.) je v Číně zcela běžne známý a lehce dostupný druh tmavého (shu) pu-erhu který vzniká samovolně důsledkem působení tlaku a tepla na dnech hromad čaje při procesu wo dui ('vlhčení hromádek').

Na konci tohoto post-fermentačního procesu se čaj třídí dle velikosti a kvality. Tyto samovolné shluky listů ze spodních částí hromad které jsou poměrně větší a těžší než zbytek se pak velmi snadno vytřídí. Většina producentů pu-erhu je cíleně shromažďuje (někdy i více let po sobě) a poté je prodává zvlášť, v sypané nebo lisované formě

Cha Tou

provincie: Yunnan
místo: Wu Liang Shan 无量山
rok výroby: 2012
receptura/list: Cha Tou (茶头)