Yue Guang Bai "White Moonlight"

"Bílý měsíční svit" - známý jako 'bílý pu-erh' - speciální zelený (sheng) pu-erh s rozdílem při zpracování kdy se listy po sklizni nechávají zavadat v noci (ideálně při svitu měsíce), namísto na slunci jak je obvyklé. Velký podíl matně stříbřitých, velkých ochmýřených tipsů dává čaji atraktivní vzhled.

Barva nálevu je žlutavá a voní nejvíce po bylinkách s trochou ovoce. Chuť je nasládlá, velmi komplexní a vyvíjí se s každým dalším nálevem, kdy až postupně se objeví trocha trpkosti a povzbuzující výrazné chuti typické pro zelené (sheng) pu-erhy.

dostupnost: Skladem
Kód zboží: D434

Nazývaný též Yue Guang Mei Ren 月光美人. Čajová specialita s poměrně dlouhou historií pocházejí pravděpodobně z Jing Gu. Díky speciálním výrobním postupům (zavadaní a zpracování v noci) získávají lístky nádherný kontrast barev. Tipsy a povrch lístků jsou sametově jemné a smetanově bílé zatímco spodní strana je tmavá až černá - bílá strana prý reprezentuje den zatímco tmavá noc.

Legenda praví že v dávných časech dívky vybrané pro sběr lístků na tento čaj byly koupány a opečovávány tři dny předem a pak za svitu měsíce pečlivě sbíraly jen ty nejlepší pupeny a lístky určené pro výrobu tohoto nádherného čaje - odtud také pojmenování "Kráska měsíční noci" (Moonlight Beauty).

provincie: Yunnan
místo: Simao, Lancang, Jingmai Shan
rok výroby: jaro 2013
receptura/list: 100% Yunnan Da Ye